Чи хвалити дитину? І як це робити? (Поради батькам)

Хвалити, але не перехвалити — це головне правило похвали для дітей у будь-якому віці! Похвалу дитина повинна чути від батьків завжди, інакше невпевненість та знижена самооцінка їй забезпечені! Не перетворюйте дитину на об’єкт суспільного схвалення, або на неповторного містера чи місіс Усесвіту. Зазвичай, батькам дуже важко знайти ту межу, аби не перетворитися на «жаднюгу добрих слів» чи, навпаки, не стати служником дитини, який співає їй похвальні пісні!

21:18 31.10.2023

Як захистити дітей від загроз в Інтернеті: поради батькам

Згідно зі звітом організації Internet Watch Foundation за 2022 рік в інтернеті виявили найбільше за всі роки матеріалів категорії «А» про сексуальне насильство над дітьми. До цієї категорії входять матеріали з найжорстокішими видами сексуального насильства, що з 2020 року зросло в понад двічі. Водночас найбільше жертв – серед немовлят та дітей молодшого віку.

09:25 21.06.2023

Основні правила безпечної роботи в Інтернеті (Ювенальні поліцейські Сумщини дають поради щодо кібербезпеки дітей)

Ювенальні поліцейські Сумщини наголошують на необхідності контролю дітей у цифровому середовищі. З метою формування у них превентивних навичок щодо протидії ризикам злочинних діянь, працівники поліції дають свої рекомендації.

23:15 17.06.2023

Підлітки: інструкція зі спілкування для батьків

Іноді те, що батькам здається дрібницею, для тінейджерів може бути справжньою катастрофою. Небажання вислухати, відсутність підтримки та несправедливі покарання можуть призвести до тривожного розладу, депресії та залежностей. Ми поговорили з лікарем-психологом, когнітивно-поведінковим та схема-терапевтом Софією Лагутіною про психологічні проблеми підлітків, що можуть виникнути вдома, у школі та під час дистанційного навчання. Пані Софія розповіла, чому потрібно вислухати дитину, яка провинилась, як виконання власних обов’язків виховує відповідальність у підлітка та які є плюси онлайн-уроків.

01:12 28.03.2023

Як пережити підліткову кризу: інструкція з виживання для батьків

Підліток – це згусток контрастів: часта зміна настрою, самооцінка то падає, то злітає до небес, дитина бунтує, змінює стилі одягу, інтереси та смаки. Батьків це лякає, спантеличує. Як серед нормальних поведінкових проявів підлітка розпізнати тривожні дзвіночки: ризиковану поведінку, думки про самогубство? І коли щось дійсно пішло не так, як діяти батькам? Психологиня Ольга Кухарук пропонує дієву інструкцію для батьків, щоб зрозуміти, коли варто хвилюватися, а коли  – просто видихнути.

00:52 28.03.2023