Освітня програма

Освітня програма для дітей від 2 до 7 років  "Дитина". Оновлена 2020  (Рекомендовано Міністерством освіти і науки України (лист МОН України № 1/11-4960 від 23.07.2020 р.))

Освітня програма для дітей від 2 до 7 років «Дитина» розроблена відповідно до Базового компонента дошкільної освіти і є комплексною варіативною програмою, в якій відображено вимоги до змісту дошкільної освіти.

Зміст освітньої роботи з дітьми структуровано за принципом інваріантності та варіативності, що дає змогу відійти від традиційної системи занять, уможливлює інтеграцію різних видів діяльності та тісно пов’язано з реаліями життя, потребами та інтересами сучасних дітей.

Завдання програми – представити зміст роботи з дітьми різних вікових груп, що відповідає їхнім віковим особливостям та узгоджений з концепцією і програмою НУШ.

Основний акцент зроблено на етично-естетичній складовій освітнього процесу, яка сприяє формуванню основ цiннiсних орієнтацій особистості та її духовному розвитку.

Реалізація програмних вимог забезпечить належні умови для зростання здорової, щасливої, самодостатньої, творчої особистості.

Програма «Дитина» змістовно розподіляється на варіативну (вибіркову) та інваріантну (обов’язкову) частини.

До інваріантної входять такі розділи:

«Особистість дитини» – Вікові особливості дітей, як зміцнити здоров’я та забезпечити фізичний розвиток

«Мовлення дитини» – Розвиток мовлення, уміння спілкуватися, формулювати та висловлювати свої думки

«Дитина в соціумі»  Основи трудового виховання, взаємодія із суспільством та довколишнім світом

«Гра дитини» Гра як засіб самовираження і розвитку дитини. Ігри, які узагальнюють матеріал опрацьованих розділів та концентрують у собі різні види діяльності

«Дитина у природному довкіллі» – Природа та світ навколо нас, формування знань про природні явища та процеси на планеті Земля

«Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі» – Сенсорний досвід та враження, як розвинути вміння розрізняти колір, величину та форму

«У світі культури» – Театралізована, образотворча, літературна та музична діяльність, які тісно переплітаються між собою та розвивають дитячу творчість

«Сім’я і дитячий садок», «Місточок до школи» – Взаємодія вихователів з батьками, підготовка вихованців до навчання у першому класі

«Діти з особливими освітніми потребами» – Організація роботи вихователів з дітьми, які потребують особливої уваги

Варіативна частина містить такі розділи:

• «Подорожуємо у світ англійської мови» (укладено відповідно до Базового компоненту дошкільної освіти 2012 року)