Консультативний центр "Разом з мамою"

Консультативний центр «Разом з мамою» створений для сімей з дітьми віком від 1 до 3 років, які не відвідують дошкільний навчальний заклад.

Мета консультативного центру

«Разом з мамою»

• Допомогти батькам грамотно оцінити розвиток дитини з урахуванням вікових особливостей і норм, надати необхідні рекомендації.
  • забезпечення єдиних вимог і наступності сімейного і суспільного виховання;
  • підтримка різнобічного розвитку дітей, надання психолого-педагогічної допомоги батькам або особам, які їх замінюють;
  • надання методичної і консультативної допомоги сім’ям, включення батьків у процес виховання, розвитку дитини;
  • у консультативному центрі батьки мають змогу отримати відповіді на свої запитання, розвіяти тривоги і сумніви, впевнитися у правильності своїх виховних дій або зрозумівши їх хибність, скоригувати виховний процес у сім'ї.
  • активізувати педагогічний потенціал родини.

До роботи консультативного пункту, ми залучили педагогів і  фахівців ліцею: вихователів, практичного психолога,  музичного керівника, соціального педагога.

Завдання консультативного центру

«Разом з мамою»:

• надання всебічної допомоги сім’ї у розвитку, вихованні та навчанні дітей, відповідно до їх задатків, нахилів, здібностей, індивідуальних, психічних та фізичних особливостей, культурних потреб;
  • сприяння соціалізації та полегшення адаптаційного періоду дітей;
  • забезпечення взаємодії між дошкільним навчальним закладом та іншими організаціями соціальної та медичної підтримки дітей і батьків або осіб, які їх замінюють.

Форми взаємодії з батьками

• організація індивідуальних та групових консультацій і занять для дітей разом із батьками або особами, які їх замінюють;
  • індивідуальне консультування дорослих без присутності дитини;
  • консультування батьків у поєднанні з індивідуальними заняттями фахівця з дитиною;
  • використання ключових ситуацій зі створення умов для ігрової діяльності і виховання дітей у сім'ї;
  • підгрупове консультування родин з однаковими емоційно-нейтральними  проблемами;
  • організація заочного консультування через листування, в телефонному режимі;
  • відповіді на звернення батьків по телефону або електронною поштою;
  • організація лекторіїв, теоретичних і практичних семінарів тощо.

Виховання дітей 1-2 років: стратегії та труднощі

Виховання дітей, які тільки-но починають ходити, – непроста справа. Недарма цей період у житті дитини називають «жахливим дворічним віком». Вона ще зовсім маленька, але її впертість та наполегливість вражають.

16:31 24.03.2023

Як сучасні мультфільми впливають на дітей

Мультфільми – улюблена розвага дітей. Раніше малюки дивились мультики не так часто, як зараз. Сьогодні все простіше і доступніше. До послуг маленьких глядачів цілодобові телевізійні програми та ютюб-канали. Веселі коротенькі відео перетворились на безвідмовного помічника батьків. Капризує – мультик, не хоче їсти – мультик, не може заснути – мультик. Все настільки легко, що задумуватись над впливом мультфільмів на психіку дитини не хочеться. А треба.

19:27 09.02.2023

Режим харчування дитини вдома

Раціональний режим харчування сприяє зміцненню імунітету дитячого організму, нормальному росту та розвитку дитини. Такий режим харчування передбачає суворе дотримання часу прийомів їжі. Меню домашнього харчування має бути збалансованим та містити достатню кількістю білків, жирів, вуглеводів, мінеральних речовин, вітамінів, що сповна забезпечують енергетичні витрати дитячого організму.

18:56 09.02.2023

Граємо з дитиною всією родиною

Часто батьки настільки занепокоєні повсякденними турботами про годування, виховання й догляд за дітьми, що забувають додати до цього списку один з найважливіших пунктів – гру зі своєю дитиною. Цю помилку необхідно виправити.

18:26 09.02.2023