Основні правила безпечної роботи в Інтернеті (Ювенальні поліцейські Сумщини дають поради щодо кібербезпеки дітей)

Дата: 17.06.2023 23:24

Ювенальні поліцейські Сумщини наголошують на необхідності контролю дітей у цифровому середовищі. З метою формування у них превентивних навичок щодо протидії ризикам злочинних діянь, працівники поліції дають свої рекомендації.

Основні правила безпечної роботи в Інтернеті, про які варто сказати дітям:

1. Не давай нікому своїх паролів.
2. Не надавай особистої інформації поштою чи в чатах без гострої на те потреби.
3. Не реагуй на непристойні та грубі коментарі, адресовані тобі.
4. Повідомляй про ситуації в інтернеті, які тебе непокоять батькам (погрози, файли певного змісту, пропозиції).
5. Відмовляйся від зустрічей з випадковими людьми, з якими познайомились он-лайн.
6. Не ділись своїми фото з незнайомцями.
7. Не повідомляй інформацію про кредитки батьків (номер картки, термін дії та таємний код).
8. Не викладай фото квитків, на яких видно штрих-код чи QR-код.
9. Не скачуй та не встановлюй невідомі програми за посиланнями, навіть якщо їх надали друзі.
10. Встановлюючи перевірені програми, контролюй, щоб на ПК не додались небажані програми.
11. Не переглядай інформацію за невідомими посиланнями (друзі, які ними діляться можуть не підозрювати про загрозу).
12. Не відкривай листи-спами, вони можуть містити віруси.
13. Використовуй надійний пароль для акаунтів із великими та маленькими літерами, цифрами, символами.
14. Намагайся не поширювати особисті дані (повне ім'я, домашню адресу, паролі) в інтернеті.
15. Завантажуй програми тільки з офіційних сайтів.
16. Встанови антивірусну програму на всі гаджети.
17. Не пиши та не публікуй нічого, про що не хочеш, аби дізнався весь світ.
18. Якщо хтось ображає, потрібно повідомити про це батькам.

Відділ комунікації поліції Сумської області