Історичні паралелі

Дата: 16.04.2022 22:23

На початку російської агресії педагоги одержали рекомендації щодо зменшення, по можливості, вживання термінів, пов’язаних з війною, аби не травмувати дитячу психіку. Але війна – це сьогоднішня реальність, від якої не можуть заховатися ні дорослі, ні діти. У стресовому стані знаходиться все населення нашої держави. У своїй роботі вчителі історії разом з учнями проводять історичні паралелі між Другою світовою і російсько-українською війнами, порівнюють причини, привід, повторення сценарію, роблять висновки. Висвітлюють жорстокість і цинізм загарбників і підносять хоробрість, самопожертву і благородство українських захисників. Повертають із забуття та замовчування героїв-українців часів Другої світової війни. Це необхідно робити для того, щоб учні критично підходили до оцінки, мали об’ємну і цілісну картину подій і явищ як у минулому, так і в сьогоденні. Тож вчителі історії ніяк не можуть оминути тему війни ні з фактичного, ні з морально-етичного боку.

Матеріал підготував Головко В.М., учитель історії Беївського НВК