Поради батькам! Як уникнути потрапляння дітей на гачок в соціальних мережах?
1. Шановні батьки! Цікавтеся життям своїх дітей: чим займаються, як почуваються, що їх турбує, які емоційні переживання їх наповнюють. А головне - щиро їх любити і усіляко цю любов проявляйти до дітей. Адже саме через байдужість батьків, обмаль спілкування з ними, вони почуваються непотрібними, зайвими у сім'ї, а тому шукають це спілкування і розуміння в соцмережах (колись цю роль виконувала вулиця).
2. Встановлюйте довірливі стосунки з дитиною. Коли вона отримає свій перший гаджет чи інший мобільний пристрій, одразу домовитися з нею про основні правила щодо користування ними. Наприклад, що саме вона може робити в інтернеті; на які сайти можна чи не можна заходити; які дописи та новини поширювати; кого з незнайомців може приєднувати до друзів, оскільки це може бути небезпечно і т. д. А ви маєте погоджувати з дітьми, які фотографії дітей та інформацію про них можете викладати ви.Взаємовічливість і взаємопідтримка має бути у всьому!
3. Батьки мають знати на які сайти заходять діти, чим цікавляться (форуми, соцмережі, ігри, фільми), чому просиджують годинами в інтернеті. Які взагалі їхні думки, ідеї, життєві інтереси та смаки. І, за можливості, обмежуйте час перебування в інтернеті та блокуйте доступ до небезпечних сайтів, незнайомих людей.
4. Вчіть дитину критично мислити, оцінювати та сприймати інформацію: розповідайте про те, що не вся інформація правдива, що деяка може бути не лише фейковою, а й нести велику небезпеку для життя та здоров'я.
5. Не карайте дитину за інтерес до підозрілих сайтів та ігор, адже вона ще у віці, коли цікавить усе нове, незвідане, а спокійно, з любов'ю пояснюйте, до чого може призвести така цікавість. Будьте поруч зі своєю дитиною!
6. Розмовляйте з дитиною про її емоції, почуття, переживання. Підтримка і любов - дуже важливі. Будьте поруч, терпляче обговорюйте, разом навчаєтеся , давайте мудрі поради, навіть якщо дитина їх відштовхує.
7. Щоб витягнути дітей із соцмереж, психологи радять оформлювати їх онлайн-час, тобто дбати, щоб дитина відвідувала гуртки, відпочивала на вулиці з друзями, подорожувала, мала своє захоплення. Спільне проведення часу батьків з дітьми дуже важливі: перегляд фільмів, похід за покупками, відпочинок на природі...
Любіть і підтримуйте своїх дітей!