Безпека дитини в літній період

Дата: 21.06.2023 13:10

Літня пора, коли всі прагнуть за новими незабутніми враженнями на відпочинок на дачу, на море чи просто у багатий дарами  ліс і на теплу річку з піщаним берегом.

Давайте згадаємо деякі травмонебезпечні моменти для дітей.

Обережно, хвороботворні мікроби!

1. Літнє тепло не тільки зігріває, а й, на жаль, сприяє розмноженню хвороботворних бактерій, які найчастіше потрапляють в організм з недоброякісною їжею. Харчові продукти і елементарне недотримання правил гігієни можуть викликати кишкові інфекційні захворювання.

2. Не забувайте обов'язково мити овочі і фрукти перед вживанням.

3."Мити руки перед їжею! Влітку, як ніколи, актуальне!" Перед тим, як перекусити у відкритому кафе на вулиці, зверніть увагу, чи є там умивальник.

Обережно, сонце!

До травм відносяться тепловий удар і сонячні опіки, отримані дитиною в жаркий день. Слідкуйте, будь ласка, за тим, як одягнена ваша дитина, скільки часу вона пробуває під відкритим сонцем. Тривалість повітряно-сонячних ванн повинна зростати поступово з 3-4 хвилин до 35-40 хвилин. У сонячний день обов'язковий головний убір.

Обережно біля водойм!

1. Ви відповідаєте за життя і здоров'я ваших дітей!

2. Не залишайте дітей без нагляду при відпочинку на водних об'єктах!

3. Не відпускайте дітей гуляти одних поблизу водойм!

4. За дітьми, що купаються, має вестися безупинне спостереження з боку дорослих!

5. Слід пам'ятати, що брудні й занедбані водойми можуть містити дизентерію, черевний тиф, сальмонельоз та холеру!

Обережно на дорозі!

1. Своєчасно навчайте дітей вмінню орієнтуватися в дорожній ситуації. Виховуйте у дитини потребу бути дисциплінованим і уважним на вулиці, обережним і обачним.

2. Не відпускайте дитину без дорослих на дорогу.

3. Тримайте дитину за руку, не дозволяйте сходити з тротуару.

4. Привчайте дитину ходити спокійним кроком, дотримуючись правої сторони тротуару.

5. Нагадуйте, що дорога призначена тільки для машин, а тротуар для пішоходів.

6. Вивчіть з дитиною вірш: «Коли зелене світло горить, значить, шлях тобі відкритий».

7. Привчайте до правила: Переходити дорогу можна тільки по переходу (наземному і підземному).

8. Не дозволяйте дитині в громадському транспорті висовуватися з вікна, виставляти руки або будь-які предмети.

Небезпеки, пов'язані зпересуванням на особистому транспорті

1. Відкриті вікна;

2. Незаблоковані двері;

3. Зупинки в незнайомих місцях.

4. Садіть дітей на найбезпечніші місця (середину або праву частину заднього сидіння). Обов'язково потрібно пристібати дитину ременями безпеки.

5. Не дозволяйте дитині стояти між сидіннями, висовуватися з вікна, виставляти руки, знімати блок з дверей, чіпати ручки під час руху.

6. Виходити з машини дитині можна тільки після дорослого.

Небезпеки, пов'язані з катанням на роликах і велосипеді

1. Крутий схил дороги.

2. Нерівності на дорозі.

3. Проїжджаючий транспорт.

4. Не дозволяйте дитині виходити на вулицю з велосипедом, самокатом або роликами без супроводу дорослих.

5. Навчіть його зупинятися у небезпечних місцях-виїздів машин з дворів, з автостоянок та ін.

6. Дозволяйте кататися тільки по тротуарах з рівною поверхнею.

7. Якщо дитина ще погано керує велосипедом і часто падає, забезпечите його індивідуальними засобами захисту - наколінниками, налокітники, шоломом.

Обережно, комахи!

1. Для дітей небезпечні укуси бджіл, ос, комарів, шершнів.

2. При наданні першої допомоги в першу чергу слід видалити жало з місця укусу, потім промити ранку спиртом і покласти холод.

3. Якщо реакція дитини на укус бурхлива - необхідно негайно звернутися до лікаря (дати препарат протиалергічну дії).

Літо - це вдалий час для розвитку і виховання дітей і важливо не упустити ті можливості, які воно представляє.

Пам'ятайте

1. Відпочинок - це добре. Неорганізований відпочинок - погано!

2. Сонце - це прекрасно. Відсутність тіні - погано!

3. Морське повітря, купання - це добре. Багатогодинне купання - погано!

4. Екзотика - це добре. Заморські інфекції - небезпечно!

Бажаємо вам цікавого літа, гарного настрою, здоров'я!

PS: Шановні батьки! Ваше завдання максимально забезпечити захист своєї дитини вдома і за його межами, і бути готовими оперативно відреагувати на будь-які виниклі проблеми.