Говоримо українською!

Дата: 25.03.2022 21:44

З початком війни мова стала одним із найважливіших засобів ідентифікації української нації. Але чи достатньо володіємо інформацією про нашу мову, чи належним чином її цінуємо? Саме про це говорили під час проведення години спілкування у 5 класі «Говоримо українською». Учні підбирали синоніми до звичних слів і дивувалися їх кількості. Так до слова «горизонт» було знайдено 12 синонімів. Читали скоромовки, дізнавалися цікаві факти про українську мову, розшифровували колоритні висловлювання. Пересвідчилися у величезній кількості ніжних і пестливих слів у нашій мові. Прослухали трек «Наголос ГЕНГ» у виконанні чернівчанина Ігоря Гавреша, у якому понад 200 українських слів із правильними наголосами.

Година спілкування пройшла цікаво і пізнавально.  Діти зробили висновок, що наша мова – унікальний засіб спілкування і єднання нашої нації. Вона має багатющі можливості і величезний простір для пізнання. А ще, особливо у цей важкий для України час, мова стає потужним фактором єднання української нації. Тож говоримо українською!