Військово-патріотична гра "Сокіл" (Джура) #dzhura_2022

2022-2023 навчальни рік

Книга звитяг рою "Нащадки козаків"

2021-2022 навчальни рік

Книга звитяг рою "Нащадки козаків"

#dzhura_2022 Уже шостий рік впроваджується у шкільному житті нашого Беївського НВК Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Сокіл» («Джура»). Вона стала невід’ємною складовою національно-патріотичного виховання учнівської молоді. Виховна система гри «Джура» включає в себе постійну роботу закладу протягом усього навчального року, дає можливість залучити до спільної дії учнів, педагогів, батьків, представників місцевого самоврядування.

Виховна система гри «Джура» базується на козацьких традиціях. Така форма виховної роботи з учнівською молоддю є надзвичайно ефективною та актуальною, зважуючи на складні військово-політичні умови, що нині склалися в Україні. Високий рівень обороноздатності України може бути забезпечений не стільки новітніми зразками зброї, але, у першу чергу, високим рівнем патріотизму громадян, наявністю в них потрібних умінь та навичок із загально-військових дисциплін, вміння зберегти своє життя і здоров’я в умовах надзвичайної ситуації та військового конфлікту, надання першої допомоги, а головне – їхньої готовності захистити Україну від будь-якого агресора. Народ-патріот – непереможний.

Військово-патріотичне виховання учнівської молоді на засадах козацької педагогіки знайшло відображення у дитячо-юнацькій військово-патріотичній грі «Сокіл»(«Джура»). У рамках цього проєкту в  Беївському НВК було організовано козацький рій «Нащадки козаків», який іноді частково змінювався учасниками, так як деякі закінчували навчання в закладі, та діє під гаслом: «Як вогонь безсмертний у віках не згас, так козацька слава у серцях у нас».

Ще в 2019  році рій «Нащадки козаків» є переможцями І етапу районних змагань та вибороли І місце, у 2019, є переможцями обласних змагань та посіли І місце. В 2020 році рій «Нащадки  козаків» зайняли ІІ місце в районному етапі військово – патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).

Протягом 2021-2022 н.р. члени рою «Нащадки козаків» є активними учасниками всіх заходів національно-патріотичного виховання які проводяться в закладі.

Так у вересні стали учасниками олімпійського тижня здоров’я «Діти – олімпійська надія України».

В жовтні прийняли участь в святкуванні дня захисника України «Козацька слава не вмре, не загине».

В грудні були активними учасниками тижня військово-патріотичного виховання та виховання майбутнього захисника Вітчизни «Збройні сили України на захисті держави» та прийняли участь в спортивно – розважальній програмі «Козаки – не простаки».

Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Сокіл» («Джура») є одним із найважливіших засобів патріотичного виховання молоді, формування громадянської свідомості, виховання здорової нації.

Робота із запровадження Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») в навчальному закладі упродовж останніх років підтвердила дієвість і ефективність такої форми виховання та, фактично, сформувала загальноукраїнську систему національно-патріотичного виховання дітей та молоді. Ця виховна система включає постійну навчально-виховну роботу упродовж цілого навчального року, дає можливість залучити до спільної праці учнів, педагогів, батьків, представників органів місцевого самоврядування та громадських організацій.